آشنایی با مفهوم سویه یا استرین

گروهی از افراد یک گونه که از لحاظ ژنتیکی همگن باشند و سویه های مختلف یک گونه ممکن است ار لحاظ شدت بیماری زایی ، دامنه بیماری زایی و سازگاری جنسی یا رخی صفات دیگر با هم متفاوت باشند و در حالت کلی افراد یک سویه بیشترین شباهت را به هم دارند .

آشنایی با انتخاب سویه

برای به دست آوردن محصول مناسب ضروری است که در هر مرحله از کاشت قارچ نمونه هایی را انتخاب کنیم که علاوه بر داشتن بیشترین سازگاری با شرایطی محیطی موجود ، بیشترین میزان محصول هم از لحاظ کیفیت قارچ تولیدی و هم مقدار قارچ تولیدی در واحد سطح را دارا باشند .

در ایران سویه های 649 ، 91 ، 413 ، U-1 ، L-20  ، X-1 ، 719 ، هیبرید 1 ، 2 ، 3 ، S11، L8 ، A- 15 ، 611 ، 608 ، 100 ، F-56 ، W-20 ، 765 ، SB-655 ، 856 ، از کیفیت مناسبی برخوردارند .

تعریف بذر : اسپاون مجموعه ای از میسلیوم هایی است که بر روی مواد مغذی که از نظر کربوهیدرات ها و نشاسته و اسید های آمینه قوی باشد ، کشت داده می شود که از محیطی به محیط دیگر قابل انتقال است .

شناسایی اصول تهیه بذر قارچ با استفاده از بذور غلات

مقدار 5 کیلو گرم گندم سالم را انتخاب کرده و داخل یک دیگ می ریزیم در حدود 8 لیتر آب به آن اضافه کرده و به مدت 15 دقیقه آن را می جوشانیم برای بالا بردن قابلیت انبساط و خیس خوردن دانه های گندم کمی مایع ظرفشویی به آب در حال جوشیدن اضافه می کنیم در غیر اینصورت در سوراخ های ریز روی پوست دانه ای گندم حباب های هوا تشکیل می شود که در مرحله اتو کلاو کردن این حباب های هوا اسپور های عوامل بیماری زا و باکتری ها را در مقابل درجه حرارت بالا محافظت می کند . وجود این عوامل بعدا موجب ترش شدن مایع قارچ می شود ( فساد بذر قارچ ) . جوشیدن دانه های گندم ، شعله زیر آن را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم دانه های گندم 15 دقیقه دیگر در داخل آب جوشیده بماند تا دانه های گندم بخوبی نرم شود . بعد گندم های جوشیده شده را در یک الک می ریزیم تا آب اضافی خارج گردد . سپس آن ها را بر روی یک تکه پارچه یا کاغذ روزنامه پهن می کنیم تا خنک شود و آب موجود در سطح دانه ها تبخیر گردد . به دانه های گندم سرد شده مقدار 60 گرم سولفات کلسیم هیدراته (2H2o   CaSo4 ) و 15 گرم کربنات کلسیم (CaCo3 ) اضافه کرده و آن ها را با دانه های گندم کاملا مخلوط می کنیم . عمل سولفات کلسیم جلوگیری از به هم چسبیدن دانه ها  می باشد و کربنات کلسیم نیز PH مناسب مخلوط را تامین می کند . بعد دانه های گندم را داخل شیشه های نیم لیتری یا کیسه های پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن می ریزیم ، و بعد در های آن هارا با در پوش پنبه ای می پوشانیم و آن ها را در داخل اتوکلاو در حرارت 121 درجه سانتی گراد به مدت 2 ساعت استریل کرده و سپس باسید محیط ما دارای PH 5/6 تا 7/6 باشد شیشه ها حاوی دانه های گندم را با کشت خالص قارچ ، مایه زنی می کنیم و در درجه حرارت 22 تا 24 درجه سانتی گراد در تاریکی نگه داری می کنیم در عرض 2 هفته میسلیوم قارچ سطح دانه های گندم را پوشانده و بذر ، آماده استفاده می باشد . از دانه های غلات دیگر مانند سورگوم ، جو، ارزن و غیره می توان برای تهیه اسپاون استفاده کرد .

تعریف کود کمپوست : فرایند میکروبی که طی آن مواد آلی تا حدودی تخمیر یافته و تجزیه می شوند را کمپوست سازی می گویند . و ماده حاصله را کود کمپوست می نامند. قارچ دکمه ای از جمله قارچ های تجزیه کننده ثانویه است که برای رشد ، نیاز به کمپوست دارد . به عبارت دیگر قارچ دکمه ای برای پرورش نیاز به مواد خاصی دارد تا ضمن تامین مواد غذایی مورد نیاز خود و تولید محصول مناسب ، بتواند امکان رقابت قارچ با سایر میکروارگانیسم ها را فراهم سازد که به این مواد کمپوست اطلاق می شود.

در طی فرایند کمپوست سازی در اثر تخمیر مقدار زیادی گاز آمونیاک تولید می شود که مقداری از گاز تولید شده وراد هوا گردیده و از بین می رود و مقداری نیز توسط باکتری ها مصرف شده و به موا از ته واسطه تبدیل می شوند که در نهایت به وسیله گروه دیگری از باکتری ها به پروتئین تبدیل می شوند . در اثر کمپوست سازی مقدار زیادی از ازت و سلولز مواد از بین می رود . کمپوست دارای یک لایه خارجی سدر می باشد که در زیر آن لایه نسبتا گرمی قرار دارد که در این لایه می توان رشته های سفید مایل به خاکستری قارچ های گرمادوست که سطح قطعات کلش را پوشانده اند را می توان دید و در داخل این لایه ناحیه ای وجود دارد که مغز کمپوست نامیده می شود ، که رنگ آن کم و بیش تیره است در داخل مغز کمپوست یک منطقه مرکزی وجود دارد که از نظر تخمیر مراحل اولیه را سپری می کند .