ضد عفونی سالن کشت

ایجاد یک حوضچه کوچک آب آهک در مدخل ورودی سالن بسیار مهم می باشد تا کلیه افرادی که از خارج وارد سالن می شوند کف کفش های خود را درون آب آهک ضد عفونی نمایند . بهتراست همراه آب آهک از قارچ کش های رایج مثل بنومیل ، کاپتان ، سولفات مس و …. نیز استفاده نمود.

برای سمپاشی محیط داخلی سالن از چند روش استفاده می شود:

  • سم پاشی بامواد ضدعفونی کننده
  • بخار ضد عفونی کننده
  • سموم قارچ کش

فرمالدئید  ( به نام تجاری فرمالین )

خاصیت ضد باکتری ،حشره کشی وضد قارچ دارد. فرمالین مایع را بصورت 10 تا 15 درصد با آب ترکیب ودر محیط به صورت یکنواخت بپاشید ویا 40 سی سی فرمالین +20 گرم پرمنگنات را بصورت محلول درآورده واز تولید گاز حاصل برای ضد عفونی 3 متر مکعب فضا استفاده می کنیم و به مدت 24 ساعت درهای سالن را بسته نگاه میدارند تا گاز اثر نماید.

فرمالین جامد یا پیرافرم

بصورت بلوک ها آجری قرمز رنگ است وتا آتش روشن می شود وتولید گاز میکند. هر قالب برای 500 متر مکعب فضا کافی است .

سولفات مس

یک قارچ کش قوی است . خاصیت حشره کشی ومیکروب کشی ندارد. برای ضدعفونی لوازم وکف محوطه 5 کیلو سولفات مس را در 1000 لیتر آب حل می نمایند ودر سالن استفاده می نمایند. همچنین از سموم قارچ کش مثل بنومیل ، زینب ، اکسید کلرور مس هم می توان استفاده کر د.

نکته : برای رسیدن به نتیجه بهتر باید قارچ را با حشره کش هایی مثل مالاتیون و دیازی

ویا موسپیلان مخلوط نمایید.

بخار آب ضدعفونی کننده

یکی از موثرترین وراحت ترین شیوه های ضد عفونی است که توسط یک لوله از منبع ، بخار آب را وارد سالن می کنیم وتمامی زوایا را بابخار آب ضد عفونی می کنیم را با بخار آب ضدعفونی می کنیم.

پس از بستن کلیه منافذ سالن به مدت 6 ساعت از بخار آب استفاده می کنیم تا کلیه باکتری ها از میان برود.

در صورت عدم نتیجه گیری مشورت با کارشناسان را در اولویت کارخود قرار دهید.

شناسایی اصول بذرکاری

روشهای مختلفی برای کشت قارچ صدفی وجود دارد که عبارتند از :

  • کشت با استفاده از توری پلاستیکی :

باتوجه به این نکته که کشت در کیسه پلاستیکی وتوری پلاستیکی تفاوت چندانی با هم ندارند برای اختصار مطلب کشت با استفاده ازتوری پلاستیکی که روش ایده آلی است توضیح می دهیم .

بعد از خنک شدن کاه پاستوریزه شده یک میز کار در اتاقک کشت قرار می دهیم. برای ضدعفونی کردن سطح میز یک اسفنج را آغشته به الکل سفید 50%کرده وآن را روی میز کارمان می کشیم تاسطح میز کاملا ضد عفونی گردد. یک کیسه توری پلاستیکی ( کیسه هایی که امروزه برای حمل ونقل پیاز استفاده میشود) را باز کرده ویک لایه کاه وکلش را به ضخامت تقریبی 12 سانتی متر می ریزیم وبعد با دست سطح تازه ریخته شده را صاف میکنیم وبعد مقداری از بذر قارچ را روی سطح کاه وکلش بصورت یکنواخت می ریزیم و بعد دوباره 12 سانتیمتر کاه وکلش ریخته ومانند دفعه قبل بذر را اضافه می کنیم این عمل را تا انجا ادامه میدهیم که کیسه پر شود. مقدار مواد در حدی باید باشد که حرارت درون توده بستر از 30 درجه سانتیگراد تجاوز نکند .

محصول ما تابعی از مقدار کاه و کلش استفاده شده است به ازای هر کیلو گرم کاه و کلش خشک ما در حدود 900-800 گرم قارچ خواهیم داشت .

بعد از اینکه کیسه ها پر شد دهانه آن را با نخ نایلونی که ضد عفونی گردیده می بندیم و آن را از قلابی که در سقف محل کشت کار گذاشتیم آوزران می کنیم و بعد کیسه توری را داخل یک کیسه نایلونی قرار می دهیم و دهانه آنه را از بالاترین قسمت محکم می بندیم . بعد از آویزان نمودن کیسه ها در محیط کشت در اطراف کیسه های نایلونی تعدادی سوراخ بصورت پراکنده ایجاد می کنیم . تعداغد سوراخ ها بستگی به اندازه کیسه ها دارد . سوراخ های ایجاد شده را با پنبه ای که محلول مالاتیون و الکل آغشته کردیم می بندیم . عمل این سوراخ ها از دو نظر حائز اهمیت است : اول اینکه از افزایش دی اکسید کربن که باز دارنده شد میسیلیوم است جلوگیری می شود . دوم اینکه از افزایش درجه حرارت داخل بستر جلوگیری می شود.

  • روش استفاده از جعبه پلاستیکی :

می توان از انواع مختلف جعبه های پلاستیکی مانند جعبه های شیر ، میوه و … استفاده کرد . جعبه را با محلول فرمالین 5% ضد عفونی می کنیم اگر فرمالین در دسترس نبود از آّ گرم یا وایتکس جعبه ها را ضد عفونی کرده و بعد دو ورق بزرگ نایلونی بزرگ به اندازه داخل جعبه به صورت ضربدر داخل جعبه قرار می دهیم و بعد بصورت بذر زنی

لایه به لایه کار را ادامه می دهیم تا زمانی که جعبه پر شود . بعد نایلون ها را روی یکدیگر می آوریم و روی توده را با نایلون می پوشانیم . چند سوراخ در روی نایلون ایجاد کرده و برای جلوگیری از ورود حشره ، سوراخ ها را با پنبه های آغشته به محلول الکل و مالاتیون می بندیم .

  • روش استفاده از قفسه :

با استفاده از چوب و توری مرغی قفسه را درست می کنیم به این ترتیب که در هر قفسه 5-3 طبقه درست کرده بطوری که طبقه اول در 25 سانتیمتری زمین قرار دارد . طبقه دوم در 70 سانتیمتری طبقه اول و تا آخر به این ترتیب قفسه را تهیه می کنیم . سپس در طبقات یک لایه کاه ضدعفونی شده ریخته و یک لایه اسپاون روی آن می ریزیم این کار را تا چند لایه ادامه می دهنیم و روی آن نایلون می کشیم بطوریکه ارتفاع آن از 45 سانتیمتری بیشتر نشود .

در موقع آبیاری باید دقت کرد که ابتدا قفسه اول را آبیاری کرده و سپس قفسه دونم و به همین ترتیب آبیاری را انجام می دهیم . برای انکه مگس و حشرات دیگر به بستر کشت دسترسی نداشته باشند دور تادور قفسه را توری می کشیم . برای تامین رطوبت محیط کشت می توان گونی های خیس شده از دیوار و سقف محل کشت آویزان نمود یا با استفاده از آّ پاشی بهکف و دیواره ها رطوبت را تامین کرد.

  • استفاده از تنه درخت برای کشت :

در این روش می توان از تنه انواع درختان به استثنای درختانی که دارای صحغ هستند ، برای پرورش قارچ استفاده کرد . از درختان صمغ دار می توان به کاج ، گردو، سرو و فندق اشاره کرد. همچنین از درختان مرکبات برای پرورش قارچ نمی توان استفاده کرد .

چون درختان مرکبات دارای ماده ای به نام Lemon هستند که باعث آلودگی سریع تنه درختان به آسپرژیلوس می گردد .

تنه درختی را که برای پرورش قارچ انتخاب می کنیم باید کاملا خشک باشد . بعد از تهیه تنه درخت ، در روی آن سوراخ هایی را به قط 3 سانتیمتر با زاویه 45 درجه ایجاد می کنیم و به مدت 2 روز تنها درخت را داخل آب قرار می دهیم تا خیس شود . بعد از 2 روز مثل کاه و کلش پاستوریزه می کنیم . ( جوشانیدن 45 الی 60 دقیقه ). سپس درون حفره ها را اسپاون می ریزیم . بعد از این که حفره ها را از اسپاون پر کردیم ، دهانه حفره ها را با کاه ضد عفونی شده ، می پوشانیم . به این ترتیب که در اطراف تنه درخت یک لایه کاه و کلش ریخته و یک لایه از اسپاون می ریزیم . این عمل را آنقدر ادامه می دهیم تا نایلون پر گردد . اگر منطقا کشت ما گرم باشد این کیسه ها را بر روی هم انباشته می کنیم و می گذاریم تا میسلیوم رشد کند . ولی در مناطق خشک آن ها را درون طشت آب قرار می دهیم . وقتی که تنه درخت در اثر رشد میسلیوم پنبه ای شد ، پوشش نایلونی را بر داشته و شروع به آب پاشی می کنیم .

  • روش گسترده در زمین :

این روش در محل هایی که از امکانات لازم برخوردارند صورت می گیرد . بدین نحو که در گوشه ای کاه و کلش ضد عفونی شده را بر روی زمین ریخته و بر روی آن یک لایه اسپاون می ریزیم و بعد روی آن لایه دیگری از کاه و کلش می ریزیم و همینطور ادامه می دهیم . در این روش ارتفاع بستر را تا یک متر می توانیم بالا ببریم و سپس بر روی آن نایلون بکشیم و چند سوراخ در نایلون ایجاد کرده و سوراخ را با پنبه آغشته به الکل و مالاتیون می بندیم .

شناسایی اصول عملیات اجرایی ( مرحله داشت ) پرورش قارچ صدفی

کشت قارچ پلوروتوس معمولا در کیسه های توری صورت می گیرد ، آن ها را از سقف محیط کشت که قبلا توسط فرمالین ضد عفونی گردیده است آویزان می کنیم .

دمای سالنی را که کیسه ها در آن آویزان شده اند بسته به گونه قارچ 30-20 درجه سانتیگراد ثابت نگه می داریم . رطوبت محیط را با آبپاشی به کف و دیوار های محل ، تامین می کنیم که رطوبت مورد نیاز 80-70 درصد می باشد و رشد میسلیوم به نور نیاز ندارد و در تاریکی صورت می گیرد . در طی این مرحله که تقریبا بی هوازی است فشار دی اکسید کربن بین 28-2 درصد صورت می گیرد . این مرحله رشد میسلیومی شدیدی دارد . ( مرحله پنجه دوانی ) تحت این شرایط پس از حدود 14 روز میسلیوم قارچ کاملا در بیستر نفوذ کرده و یک توده فشرده و یک دست سفید رنگی را بوجود می آورد .

روز چهاردهم ، کیسه های نایلونی را از اطراف بستر بر می داریم تا تهویه کامل صورت گیرد . رطوبت لازم را با پاشیدن منظم آب بر روی کف و دیوار های محیط و همچنین استفاده از بخار ساز ، تامین می کنیم . رطوبت مطلوب 90% است . اگر رطوبت از این مقدار بیشتر شود خطر حمله قارچ پنی سیلیوم به بستر کشت وجود دارد . ضمنا بر روی بستر نیز می توان به ملایمت آب داد تا رطوبت توده به حد کافی تامین شود .

برای تحریک قارچ به تولید کلاهک ، مقداری نور لازم است که از روز 14 اقدام به روشن کردن لامپ های موجود در محل می کنیم . دمای مناسب در این مرحله بسته به گونه قارچ 26-22 درجه سانتیگراد است و نیاز نوری در حدود 16 ساعت نور اتاق مطالعه کافی است .

 

بعد از تامین این شرایط اندام های گره مانندی که به آن ها Pinhead گفته می شود ظاهر می گردند . به مرحله ، مرحله جوانه زنی اطلاق می شود . که اغلب اندام های گره مانند رشد کرده و کلاهک قارچ خوراکی را بوجود می آورند . پس از آنکه کلاهک رشد کرده ، و لبه های آن به طرف پایین برگشت ، موقع برداشت محصول است .

برداشت اولین قارچ در این نوع کشت ، معمولا پس از 21 روز بعد از کشت محصول است و چی ندوم ( فلش دوم ) محصلو 7 تا 10 روز بعد از چین اول صورت می گیرد . چین سوم ( فلش سو.) نیز 10 روز بعد از چین دوم صورت می گیرد . البته میزان محصول به تدریج کاهش می یابد و بعد از چین سوم نگهداری بستر اقتصادی نیست.