چگونه میتوان یک وب سایت راه اندازی کرد ؟

 

در راه انداری یک وب سایت اختصاصی ابتدا باید دو مرحله را انجام داد . یک ، اسمی را برای وب سایت انتخاب کرد و دو ، مقدار فضای مورد نیاز را تعیین نمود .

گام اول :

همانطور که هر شرکت یا هر شخص دارای مشخصاتی یکتا نظیر : اسم ، آدرس و یا آرم می باشد ، هر فرد حقیقی یا حقوقی جهت حضور در اینترنت می بایست یک نام و آدرس مجزا برای خود داشته باشد . این آدرس مجزا و انحصاری اصطلاحا ً با نام Domain  یا دامنه شناخته می گردد . هر دامنه دارای 3 قسمت اصلی است که با نقطه از هم جدا می شود :

 

بخش اول: Host : بیانگر میزبان صفحات سایت می باشد که کاربر را به صفحات طراحی شده سوق می دهد .

 

از آنجایی که این صفحات می بایست در هر زمان و از هر مکانی قابل رویت باشد ، می بایست صفحات طراحی شده را بر روی یک کامپیوتر که دائما ً به اینترنت متصل می باشد قرارداد . این کامپیوتر که معمولا ً سروری قوی با امکانات متعدد می باشد در مکانی قرار گرفته که با خطوط پرسرعت به شبکه اینترنت متصل بوده و کلیه موارد امنیتی و ایمنی را دارا می باشد . اصطلاحا ً به این سرور میزبان وب گفته می شود ، همانطور که در تعریف میزبان وب آمد ، میزبان وب دو وظیفه اصلی دارد :

*اتصال دائم به اینترنت

* ارائه سرویس

 

 

بخش دوم : Domain : نشان دهنده نام می باشد که این نام نمی بایست قبلا ً توسط فرد دیگری دریافت شده باشد.

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سئوی منفی چیست و چقدر نگران کننده است؟

بخش سوم :Zone:هر پسوند نشان دهنده زمینه کاری و محدوده فعالیت سایت یا صاحب آنDomain می باشد.

انواع پسوند های دامین :

پسوند های بسیار زیادی برای دامین ها وجود دارند که متداول ترین آنها عبارتند از org , biz , info ,cc , tv , ws ,com , net  و….

com[1][4]  : این پسوند نشان دهنده این است که سایت ، مربوط به یک شرکت تجاری بین المللی است ( امروزه این پسوند به قدری متداول می باشد که اکثر مردم تصورشان این است که تنها این پسوند وجود دارد )

net[2][5] پسوند شبکه ها ، گروه ها و تیم های رایانه ایی و شرکت های ارائه خدمات اینترنتی (Isp )

org[3][6]پسوند ارگانها و تشکیلات سازمانی

[4][7][5][8]پسوند ارگان ها ، شرکت ها و تشکیلات تجاریBiz

نمونه دیگر پسوند ها انتخاب پسوند ملی است ، برای نمونهir . پسوند ملی واختصاصی کشور جمهوری اسلامی ایران است .