من اگه دستگاه تصفیه هوا رو برنده شدم اونو به بابام میدم به کسی که ۳۶ سال قبل شهر خوش آب وهوا و سبز وخرم رو آزاد کرد ورفت ، رفت به جایی که خیلیا نرفتند و کنج عافیت شهروخانواده رو انتخاب کردن ما با بابام در شهری با هوای پاک و سبز و خرم زندگی میکردیم بدور از هرنوع آلودگی هوا و گردوغبار، باور کنین در اون زمان کسی به بابام نگفت اگه رفتی در آینده بهت فلان و بهمان میدیم واسه میهن و عزت کشورش رفت ، مطمئن باش کسی به بابام نگفت که اگه رفتی و صدام بجای جنگ جوانمردانه بمب شیمیایی زد چکار باید کرد و صدام که در مقابل رزمندگان مون کم آورده بود بمب شیمیایی رو استفاده کرد و بابام سالهاست که جانباز شیمیاییه و بدون ماسک و مخزن اکسیژن نمی تونه تنفس کنه و به خاطر آلودگی هوا دائم وصل به مخزن اکسیژنه.

امروز که ایمیل سایت چه جوری رو دیدم و این جمله مجید سرایداریان (رئیس انجمن مدیریت سبز ایران) رو دیدم که گفته بود:

“با اطمینان می تونم بگم بیشتر از ۸۰ درصد ساختمانای ایران آلودگی داخل خونه و ساختمان چند برابر هوای آزاده.”

با خودم قرار گذاشتم که اگه این دستگاه تصفیه هوای Air Touchرا برنده شدم به بابام اهدا کنم تا این دستگاه رو به دستگاههای داخل اتاقش اضافه کنه تا بتونه بدون ماسک اکسیژن در داخل اتاق تنفس راحتی داشته باشه.

من کاری به اینکه بابام هزینه تهیه کپسول اکسیژن رو ازحقوق بازنشستگی اش پرداخت میکنه ندارم و اینکه برخلاف تصورعده ای فلان پول یا فلان خدمت رو از دولت نگرفته رو ندارم.کاری به اینکه علیرغم پیشنهاد دوستان و دور و بریا مبنی برگرفتن درصد جانبازی واسه شیمیایی شدن و پرهیز پدرندارم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پاک کردن لکه روغن از لباس با ۴ روشی که اثری از اون برجای نمی گذارد "

پول-نام-تصویر

من به عنوان بچه ارشد بابام که ۸ سال از بهترین روزهای زندگی ام رو بدون پدر سپری کردم و جنگ پس ازپایان، بابایی با بدنی پرازترکش وشُشای شیمیایی شده بمن تحویل داد هیچ ادعایی ندارم.

من فقط به عنوان یک بچه سعی دارم قدری از زحمات بابام رو فقط بعنوان بابایی زحمت کش جبران کنم و کاری به برخورد جامعه و… نسبت به جانبازان پرافتخار و عزتمند کشورم ندارم.

امیدوارم بتونیم با رای شما ، به یک جانبازشیمیایی دراین چند صباح باقیمونده عمر ” راحت نفس کشیدن ” رو هدیه کنیم.

دسته‌ها: آموزشی